בדיקות של מערכת העיכול הן כלי חשוב ובסיסי לבחינת סוגים רבים של בעיות בריאות, אשר אינן מתבטאות בהכרח בתסמינים המופיעים במערכת העיכול, אלא יכולים להופיע בכל מערכת בגוף, כגון עור, מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית וכדומה.

עם זאת, לא כל הבדיקות עבור מערכת העיכול, מספקות לנו את הכלים הדרושים, על מנת לשפר את הבריאות שלנו. לכן, בשונה מבדיקות רגילות ונפוצות אשר מתבצעות על מערכת העיכול, אנו עורכים את בדיקת ה-GI-MAP (ניתוח פרמטרים אימונולוגים) באמצעות טכנולוגיית ה-qPCR. זוהי הבדיקה היחידה שאושרה ע״י ה-FDA (רשות הבריאות הפדרלית של ארה”ב) לצורך זיהוי של 15 מהגורמים הנפוצים ביותר לגסטריטיס.

מי צריך בדיקה מקיפה של מערכת העיכול?

בדיקה מקיפה של מערכת העיכול, מומלצת לאנשים הסובלים מתסמינים קשים וכרוניים של מערכת העיכול, החל מעצירות, נפיחוּת, כאבים, שלשולים, בעיות ספיגה, חוסרים תזונתיים, קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז, מעי דליף, מחלות עצביות, מחלות ניווניות, מחלות אוטואימוניות, בעיות חיסון, ניוון, תזונה, דלקתיות וקושי בעיכול. כל אלה קשורים לרוב לתפקוד לקוי של הקיבה והמעיים, המשפיע על כל מערכות הגוף.

מהי טכנולוגיית ה qPCR?

בדיקה באמצעות טכנולוגיית ה-qPCR, היא שונה מבדיקות תרבית רגילות, בהן יש לבחון חיידקים או פטריות תחת מיקרוסקופ, כדי לאתר את מקור הבעיה. בדיקת ה-qPCR מוצאת נוכחות של חיידקים ופטריות ע”י איתור העקבות הגנטיות שאותם חיידקים ופטריות משאירים מאחוריהם. הסיבה לשימוש בטכנולוגיה מתבטאת במקרים רבים, בהם אנשים סובלים מכאבים, אך כאשר הם עושים בדיקות תרבית פשוטות בקופות החולים, התוצאות מראות שאין נוכחות של חיידקים ופטריות. בדיקת qPCR נותנת תוצאות מדויקות, גם במידה ולא ניתן לבחון את הבעיה באמצעות מיקרוסקופ. בנוסף, בשונה מבדיקות רגילות של מערכת העיכול, כאשר מבצעים בדיקות באמצעות-qPCR, ניתן לבדוק מגוון גדול יותר של פרמטרים.

מה בודקים בבדיקת ה-GI-MAP?

בדיקת ה-GI-MAP מתמקדת במצב המיקרוביום בגוף. מיקרוביום זהו הרכב חיידקים מסוגים שונים, פטריות, עובש, נגיפים ומיקרואורגניזמים נוספים, אשר מאכלסים את מערכת העיכול. בגופנו יש יותר מאלף סוגי חיידקים שונים, הנושאים בתוכם יותר מ-2 מיליון גנים ייחודיים המשפיעים על הבריאות שלנו. הרכב זה נוטה להשתנות לאורך הזמן, עקב השפעות של מערכת החיסון והרגלי תזונה, אורך החיים, החשיפה לתרופות ורעלים סביבתיים ועוד.

בנוסף, בדיקת ה-GI-MAP, בודקת את רמת החומציות של מערכת העיכול, תפקוד האנזימים בלבלב, רמות היסטמין, דפנסין, הפקת מיצי מרה, דיספפסיה, תוצרי רקב הנוצרים מפירוק של מזון מהחי, ספיגה לא טובה, בעיות בייצור נוגדנים, דלקתיות, רגישות לגלוטן, אורגניזמים רעילים ועוד.

מעוניינים בפרטים נוספים?

חייגו אל המרכז לנטורופתיה מתקדמת בטלפון 054-7445673 או מלאו פרטים: