חילוף החומרים שלנו הוא אינדיקציה לתהליכים רבים המתחוללים בגופנו ומשפיעים על הבריאות שלנו. בדיקת חומצות אורגניות בשתן הינה בדיקה מקיפה המספקת תמונת מצב של חילוף החומרים שלנו כשהיא בודקת 74 מטבוליטים שונים המשתתפים בתהליך חילוף החומרים.

בגופנו תרכובות ומולקולות אורגניות שונות שהינן תוצר לוואי של פעילות התאים בגופנו. לרוב הן זניחות אך בהינתן מצב של מחלה כרונית, חיידק או אלרגיה מסוימת עקבותיהן בשתן יתנו “איתות” על כך שמשהו אינו כשורה בגופנו. במקרה זה תהיה חומצה אורגנית חריגה אחת או יותר. ישנן תרכובות הנוצרות על ידי צמיחת יתר של שמרים במערכת העיכול או חיידקים הנוצרים עקב תפקוד לקוי במערכת החיסון או חשיפה לתרופות ועוד.

על ידי גילוי של התרכובות, בידודן וזיהוין, ניתן להגיע לשורשן של בעיות רבות ולהגדיל את הסיכוי בצורה משמעותית להצלחת הטיפול והריפוי של המחלה.

הבדיקה לחומצות אורגניות של Eco-Lab היא הבדיקה המקיפה ביותר מסוגה וכוללת את מכלול התופעות הניתנות לזיהוי על ידי מטבוליטים ומולקולות אורגניות בשתן. בדיקת חומצות אורגניות בשתן מקיפה את הנושאים הבאים:

שמרים וחיידקים

בדיקת החומצות האורגניות בשתן היא היחידה שמבדילה בין חיידקים מועילים ומזיקים. היא מזהה מטבוליטים רעילים העלולים לדכא פעילויות במוח או להחריף מגוון של הפרעות נוירו-פסיכיאטריות והתנהגותיות, כגון דיכאון, הפרעה דו קוטבית ואוטיזם. כמו כן, היא נותנת לנו אינדיקציה אם ישנו חשד לפתוגנים במערכת העיכול ו/או צמיחת יתר של קנדידה (שהיא צמיחת שמרים בגוף) היכולה לייצר רעלנים הקשורים גם לפיברומיאלגיה, מיגרנות, תסמונת התשישות הכרונית, כושר ריכוז ירוד או ערפול.

תזונה – וויטמינים ונוגדי חימצון

הבדיקה לחומצות אורגניות כוללת מספר סמנים תזונתיים, המראים רמות חיוניות של ויטמינים ונוגדי חמצון כגון – ויטמינים B12, B6, B5, B2, ו- C, קו אנזים Q10 , N, אסטילסיסטיין וביוטין (ויטמין H). ליקויים בוויטמינים ונוגדי חמצון אלה מזוהים עם מגוון רחב של בעיות בריאות כרוניות. מחסור בוויטמינים ונוגדי חימצון אלו משפעים באופן דרסטי על יעילות מערכת החיסון שלנו ותפקודנו הכללי.

מטבוליזם של חומצות שומן

בדיקה זו כוללת 8 קטונים ספציפיים ומטבוליטים של חומצות שומן. כאשר מזוהות רמות גבוהות של חומצות אלו זה עלול להוות סימן לסכרת או צמיחת יתר חמורה של קנדידה במערכת העיכול, או הפרעה גנטית כל אלו בתורם יכולים לגרום להיפוגליקמיה ועייפות.

נירוטרנסמיטורים

בדיקת חומצות אורגניות מודדת רמות של HVA (חומצה הומווניליק), VMA (חומצה ונילילמנדליק) ומטבוליטים של נוירוטרנסמיטרים כמו דופמין, אדרנלין/נוראדרנלין. היא גם מודדת האם היחס בין שני המטבוליטים HVA מוגבר ו-VMA ירוד עלולים להיגרם על ידי זיהום קלוסטרידיום או רעילות עופרת.

התפקוד המיטוכונדריאלי

המיטוכונדריה – הם מפעלי האנרגיה בגוף שלנו. בבדיקת חומצות בשתן אנו בודקים את המטבוליזם הפנימי ותפקוד התא ומחפשים ליקויים בתהליך המטבוליזם – במסלול האנרגיה של המיטוכונדריה וליקוים במגוון של ויטמינים ואנזימים חשובים הנחוצים לבריאותנו.

בעיות מטבוליות גנטיות

זוהי בדיקת המעבדה היחידה הכוללת סמנים עבור חילוף החומרים של אוקסלטים בבדיקה לחומצות אורגניות. רמה גבוהה של אוקסלטים עשויה להצביע על מחלות גנטיות. הצטברות של אוקסלטים יכולה לגרום לאבנים בכליות. אוקסלטים יכולים להצטבר גם בעצמות, עיניים, בלוטת התריס וברקמות אחרות. הם עלולים גם הם עלולים לגרום כאב ותנאים דלקתיים.

יכולת ניקוי רעלים של הגוף

הבדיקה לחומצות אורגניות כוללת אינדיקטורים חשובים של היכולות לניקוי רעלים של הגוף, כולל אלה של רמות הגלוטתיון. גלוטתיון הוא אחד מנוגדי החמצון החשובים והמשמעותיים ביותר. לעתים קרובות נגלה ייצור לקוי שלו במצבי אוטיזם ובבעיות כרוניות אחרות.

כאשר יש סממן כי אדם נוטה לסטרס חמצוני, הוא יהיה רגיש יותר לפתוגניים אופורטוניסטים. פתוגניים אלה יכלים לעכב, במישרין או בעקיפין, עיכול תקין וליצור עוד יותר סטרס חמצוני בגוף. אלא אם כן טופלו, המעגל האכזרי הזה ימשיך לעכב מסלולים כימיים שונים הכרחיים לתפקוד נוירולוגי תקין ושל המערכת החיסונית.

כיצד מתבצעת הבדיקה:

על מנת לבצע הבדיקה, על הנבדק לתת דגימת שתן. שליח יגיע עם ערכת הבדיקה עד בית הלקוח ולאחר ביצוע הדגימה יאסוף אותה.

בכוסית מיוחדת לאיסוף שתן נאסוף 40 מ”ל מהשתן הראשון של הבוקר לפני כל מזון או משקה.

יש להימנע מתפוחים, ענבים (כולל צימוקים), אגסים, חמוציות והמיצים שלהם 24 שעות לפני איסוף הדגימה.

לאחר איסוף הבדיקה, היא נשלחת למעבדותינו בארה״ב ולאחר כחודש תתקבלנה התוצאות במייל כאשר גם נוספות להן המלצות להמשך הטיפול.

מעוניינים בפרטים נוספים?

חייגו אל המרכז לנטורופתיה מתקדמת בטלפון 054-7445673 או מלאו פרטים: