פיברומיאלגיה (דאבת השרירים בעברית), היא מחלה כרונית ו/או הפרעה אוטואימונית המאופיינת בתסמינים שונים כגון עייפות כרונית, כאבי שרירים ומפרקים המופיעים לסירוגין, כאבי בטן בתדירות גבוהה, קשיים בהירדמות, בעיות בשינה, כאבי ראש, מיגרנות ותסמינים נוספים. בנוסף, ישנם שינויים תדירים במצב הרוח ואף שינויים או הפרעות ברמה הקוגניטיבית כגון: קשיי ריכוז, פגיעה בזיכרון לטווח הקצר וכדומה.

מחלה זו אינה בלעדית למגדר מסוים, והיא עלולה להתפרץ אצל נשים וגברים, בטווח הגילאים 20 – 50, על רקע תורשתי, פוסט טראומתי ו/או רקע נפשי. עוד חשוב לדעת כי מחלות שונות הקשורות למערכת העיכול, כגון תסמונת המעי הרגיז, יכולות להוביל להופעה של תסמינים שונים המאפיינים את המחלה.

בחינה ודרכי טיפול

במידה והסימפטומים מופיעים לאורך זמן, זו יכולה להיות אינדיקציה לכך שמשהו בגוף יצא מאיזון. במקרה כזה מומלץ לקיים בחינה מעמיקה. הבדיקה עבור פיברומיאלגיה, נעשית באמצעות בדיקות צואה ובדיקות דם. המטרה של בדיקות אלו, הינה לאבן את הגורמים הבסיסיים האחראים להתפשטות מחלות דלקתיות במעי ומחלות אחרות.

כאשר התסמינים שצוינו לעיל מתמשכים לפרק זמן ארוך, זהו סימן לכך שדבר כלשהו יצא מאיזון ומומלץ לקיים בחינה מעמיקה. הבדיקה המקיפה והמדויקת למחלת הפיברומיאלגיה מתבצע באמצעות בדיקת דם וצואה שמטרתן לבחון זיהוי של מספר גורמים בסיסיים העלולים להיות אחראיים להימצאותם של המחלות הדלקתיות במעי ו/או למחלות שונות של מפרקים ורקמות. בין הגורמים להתפרצות מחלת הפיברומיאלגיה, הינם תפקוד לקוי של מערכת העיכול , לחץ חמצוני, רגישות למזון מסוים ועוד.

מאחר שהפיברומיאליה היא מחלה כרונית, חשוב להבין שדרכי הטיפול בתופעה, נועדו בעיקר להפחתת התסמינים, הפחתת התדירות של התסמינים, וכל הטיפולים כוללים שינויים אקוטיים בהרגלי התזונה ובאורח החיים של המטופלים.

מעוניינים בפרטים נוספים?

חייגו אל המרכז לנטורופתיה מתקדמת בטלפון 054-7445673 או מלאו פרטים: